Studentský chopper (Student’s chopper)

Najít tvůrčí téma s jednotnou myšlenkou je vždy pro realizační tým oříšek. Jednou z takových akcí je kompletní technická realizace projektu, který vzniká napříč studijními obory na naší střední a vyšší odborné škole. Jeho hlavním cílem je kompletní realizace návrhu a výroby malého motocyklu chopper. Nahlédněte do postupů vývojového projektu, který je koncipován inovativně ve spojení s nejmodernějšími technologiemi, které na škole máme k dispozici. 

Pronikněte do tajů realizace technického projektu od prvotních konceptů a návrhů až po jeho produkci. V projektu jsme záměrně využili postupy a technologie, které najdete nejen v běžné technické praxi, ale jsou i natolik inovativní, že v nich může hledat inspiraci nejedna technická firma. Již prvotní návrhy a studie malého motocyklu jsou řešeny ve výuce inovativně s využitím 3D dat pocházejících z PLM (CAD/CAE/FEM) aplikací. 

V celkovém návrhu designu motocyklu je zcela nově využita technologie virtuální reality, kterou jsme využili například pro projekt vizualizace Zelené hory. Všechny koncepty a technická řešení optimalizace motocyklu jsou řešeny s ohledem na jeho ergonomii pomocí simulací, digitální vizualizace a 3D tisku. Na podrobné vytvoření projektové dokumentace navazuje návrh a výroba přípravků nutných pro přesné zpracování jednotlivých částí motocyklu. Výroba probíhá ve školních dílnách na produkčních strojích a zařízeních. Můžete si tak udělat i velmi pěkný náhled do výuky na jednotlivých pracovištích naší školy. Důležitou částí projektu je spolupráce a komunikace celého týmu studentů.V této oblasti jsme jako u prvního komplexního projektu řešeného na naší škole využili odborné vývojové vlákno na síti Facebook ve spojení s odbornými cloud nástroji a technickým software. Můžete zde průběžně sledovat vznik celého projektu doplněný desítkami zajímavých informací. Přidejte se do našeho vývojového vlákna a staňte se tak přímými řešiteli projektu, ve kterém je aktuálně registrováno půl druhé stovky studentů. Využijte technických možností v oblasti software na naší škole ve spojení s produkčními nástroji pro konzultaci jednotlivých řešení. V rámci projektu průběžně realizujeme týmové konzultace a inspirativní setkání s cílem zmapovat pestrou oblast předvýrobních a produkčních etap využívaných v technické praxi.

Kontakt na Facebook vývojové vlákno a odborné software a cloud nástroje.

Výroba studentského chopperu ve školních dílnách je realizována za podpory firmy Cooper-Standard Automotive.

Stáhněte si vítězný plakát projektu ve vysokém rozlišení.