Seznamte se s multilicencemi software v naší školní síti


VOŠ a SPŠ ve Žďáře nad Sázavou nasazuje systematicky software novinky do výuky všech svých oborů. V letošním roce jsme aktivovali v naší síti nejrozsáhlejší multilicenci průmyslového software v historii školy vůbec. Pro rychlé seznámení s některými produkty jsme pro Vás připravili malé Quick View. Vybrali jsme několik zajímavých videí, které ukazují v jaké oblasti můžete tyto aplikace využít. Výstupy v těchto produktech můžete shlédnout v prezentaci vybraných ročníkových a maturitních projektů případně v odborných referencích v tisku a médiích.


Microsoft

Microsoft Corporation je společnost zabývající se vývojem, výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb, které jsou spjaté především s počítači. Na světovém trhu dominuje operačními systémy Microsoft Windows a Microsoft Windows Server. Microsoft dominuje i trhu s kancelářskými programy s produktem Microsoft Office. Společnost se v posledních letech zaměřila také na herní průmysl s produkty Xbox a na spotřební elektroniku a digitální služby se Zune, MSN a Windows Phone. V posledních letech se Microsoft zabývá výrazně také cloudovou platformou s řešením Office 365. VOŠ a SPŠ ve Žďáře nad Sázavou je prováděcí školou akademické multilicenční smlouvy EES a poskytuje svým žákům Microsoft Office a Office 365 po dobu studia pro nekomerční využití i na domácí počítače. Součástí licence je také přímá podpora vývoje software a pogramování.

Microsoft Office a Office 365 - rodina produktů společnosti Microsoft pro digitální zpracování dat a komunikaci
Microsoft Visual Studio - sada vývojových nástrojů pro programování


Autodesk

Společnost Autodesk pokrývá svým software plošně průmyslový sektor, design, stavebnictví, architekturu a oblasti multimediální tvorby a filmového umění. Společným pojmem moderního navrhování napříč obory je digitální prototyp s vysokým podílem 2D/3D dat a využitím cloudových technologií. Více informací najdete na stránkách Autodesk Academia. K software Autodesk Academia mají všichni naši studenti k dispozici plně funkční domácí licenci na dvě zařízení pro nekomerční použití a samostudium.

PLM software pro průmysl
Autodesk Inventor - technické navrhování v průmyslu nad digitálním prototypem
Autodesk InventorNastran - výpočty a analýzy nad digitálním prototypem
Autodesk InventorCAM - příprava produkčních dat pro xNC stroje nad digitálním prototypem
Autodesk Fusion 360 - první komplexní PLM software pracující v cloudu
Autodesk Autodesk Alias - nejuznávanější software pro průmyslový design na světě
Autodesk VRED - špičkový nástroj pro zpracování prezentací 3D dat
Autodesk VRED Virtual Reality - virtual reality editor posune data do virtuální reality
Autodesk AutoCAD Mechanical - vytůněná verze AutoCADu pro navrhování ve strojírenství
Autodesk AutoCAD Electrical - nástroj pro navrhování v oblasti elektrických instalací s vazbou na AutoCAD a 3D data Inventoru
Autodesk Eagle - software pro navrhování a simulace v oblasti elektroniky
Autodesk TinkerCAD - cloud nástroj pro techniky zahrnující zajímavá řešení pro design a vývoj aplikací pro mikropočítače Arduino

BIM aplikace pro architekturu, stavebnictví a TZB
Autodesk Revit - tradiční moderní BIM software pro tvorbu digitálního modelu staveb
Autodesk Revit TZB - využití moderního BIM software pro technická zařízení budov
Autodesk Revit Live Virtual Reality - rychlá cesta od digitálního návrhu k předvedení zákazníkovi v prostředí VR

Multimediální software pro animaci a vizualizaci
Autodesk Maya - nejpoužívanější software pro tvorbu vizualizací a animací v technické oblasti, filmovém umění a hrách
Autodesk 3ds MAX - tradiční nástroj pro animaci a vizualizaci

Obecný software pro tvorbu technické dokumentace
Autodesk AutoCAD - tradiční software pro tvorbu technické dokumentace využívaný napříč obory


Siemens Digital Industries Software

Společnost Siemens Software patří svými produkty v oblasti PLM řešení mezi celosvětovou špičku. Produkty jsou směřovány do oblasti komplexního zabezpečení vývoje a realizace výrobků. Produktová řada zahrnuje velmi zajímavá řešení pro konstrukci, výpočty, analýzy, správu dat a přípravu výroby. Software licenci lze zapůjčit na časově omezenou dobu pro realizaci školních nekomerčních projektů.

Siemens NX - akademická licence návrhového software pro průmysl


Cisco Systems

Cisco Systems je největším světovým poskytovatelem síťových řešení. Nabízí široké spektrum technologií v oblasti přenosu dat, hlasu a obrazu, v oblasti pevných a bezdrátových sítí a IoT řešení. Společnost vybudovala vedle svých obchodních aktivit jeden z nejrozsáhlejších akademických vzdělávacích projektů Cisco Networking Academy. Ten sdružuje přední světové univerzity, školy a regionální centra do rozsáhlé odborné komunity, která je podporována špičkovým know-how. Více informací můžete získat na stránkách Cisco Network Academy na naší škole.

Cisco Packet Tracer - návrh, testování a virtuální simulace digitálních infrastruktur

EPLAN

Společnost EPLAN se zabývá konzultační činností a vývojem aplikačního softwaru pro urychlení projekčních procesů a snížení nákladů v oblasti inženýringu. EPLAN pomáhá společnostem s optimalizací jejich procesů, vyvíjí software pro elektrotechniku, mechatroniku, fluidní technologie a technologie měření a regulace. S cílem urychlit proces vývoje produktu, a tím snížit náklady projektu, zajišťujeme rozhraní k PLM systémům.

EPLAN - návrh schémat a technické dokumentace v elektrotechnice

Protech

Společnosti PROTECH, producent software pro oblast hodnocení energetické náročnosti budov a TZB. Software řešení tvoří rozsáhlý soubor vzájemně propojených programů a modulů. Výpočty jsou podporovány jednou z největších databází technických a výpočtových parametrů výrobků, z velké části podporované a doplňované ve spolupráci s jednotlivými výrobci a dodavateli.

PROTECH - sada aplikací pro zpracování výpočtů v oblasti stavebnictví a TZB


GOM

Společnost GOM je firmou zabývající se na průmyslové úrovni precizní technologií 3D scannování a následným zpracováním polygonálních dat pro metrologii. Nabízí technologii hromadného optického 3D scannování a software umožňující přesné porovnávání 3D CAD dat s naměřenými hodnotami.

GOM Inspect - aplikace pro precizní polygonizaci, zpracování a porovnání dat z 3D scanneru GOM