Vítejte v akademické síti Eduroam

VOŠ a SPŠ disponuje od léta 2018 možností připojení uživatelů do mezinárodní akademické sítě Eduroam. Jedná se o podporu IP mobility a roamingu v rámci české sítě národního výzkumu a vzdělávání. Myšlenka umožnit uživatelům transparentní používání propojených sítí vznikla v rámci TERENA mobility TF.

Návod pro připojení k bezdrátové síti Eduroam

  • Vstup do sítě Eduroam je možný pouze s platným oprávněním. Pokud tento účet a oprávnění ke vstupu do sítě nevlastníte, není možné se do sítě Eduroam připojit.
  • V případě, že aktivní účet vlastníte, vyhledejte SSID Eduroam a stiskněte připojit. Pro ověření je nutné zadat jméno a heslo.
  • Jméno a heslo je shodné standardně s doménovým účtem v instituci, která Vám poskytuje přístup k akademické síti Eduroam. Jméno musí být zadáno ve tvaru domenovejmeno@domena_instituce.cz. Kde "domena_instituce.cz" je umístění autentifikačního serveru s vašim aktivním účtem v síti Eduroam.
  • Pokud se při připojování zobrazí varování odkazující na nedůvěryhodný certifikát, nejedná se o chybu a odsouhlaste, že se má připojit. Jedná se o certifikát radius serveru, který je vystavený školou a ne veřejně uznávanou certifikační autoritou.
  • Federace Eduroam a ochrana osobních údajů.

VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou