Jak využít víkend v Irsku?
První týden v Dublinu v rámci programu Erasmus+ je za námi. Co vše se dá v Dublinu podniknout? Kromě studia jazykového kurzu to může být třeba návštěva nejstaršího knihkupectví v Irsku (když prší) nebo přístavu Dún Laoghaire (když je hezky). V sobotu se paní učitelka Kostečková vydala do středověkého městečka Kilkenny a poté k jezeru u Wicklow Mountains. Nevynechala ani možnost návštěvy ovčí farmy. A teď už vzhůru do druhého týdne jazykového kurzu!
Jazykový kurz pro učitele v rámci programu Erasmus+
V tomto školním roce vysílá naše škola 10 učitelů na dvoutýdenní jazykový kurz do Irska. O víkendu se vydala do Dublinu první paní učitelka. S počátečními dojmy a organizací 1. dne ve škole se nám svěřila prostřednictvím následujícího příspěvku.
„První den v jazykové škole Atlas Language School byl především seznamovací. Studenti byli po rozhovoru s lektory rozděleni do skupin, které nejlépe odpovídají jejich úrovni angličtiny a hned se také mohli se svojí "třídou" seznámit a začít pracovat. Odpoledne pak všechny nováčky čekala Orientation Tour po Dublinu. Dvouhodinová procházka zahrnovala všechny nejvýznamnější dublinské památky a byla zakončena krátkým posezením v centru Dublinu. A teď už vzhůru do výuky angličtiny!“ (Karolína Kostečková)
Dne 11. 9. 2024 Kraj Vysočina zorganizoval konferenci mezi vybranými estonskými školami a jejich krajskými protějšky. Naše škola je na začátku spolupráce se školou Kutsehariduskeskus v Pärnu, hlavním letním městě na pobřeží Baltského moře. Zástupci obou škol našli společnou řeč o spolupráci a aktivitách, které by mohly probíhat v rámci projektu Erasmus+ jak u nás, tak i v Estonsku. Rádi bychom vyslali učitele odborných předmětů na stínování a žáky na krátkodobou mobilitu. Další naší možnou úzkou spoluprací jsou online setkání v rámci hodin anglického jazyka. Během čtvrtka 12. 9. 2024 zástupkyně estonské partnerské školy měly příležitost si prohlédnout prostory obou pracovišť, byly seznámeny s moderním vybavením školy a také si mohly vyzkoušet VR. To vše bylo možné díky vstřícnosti a ochotě studentů a kolegů, kteří ukázky připravili a názorně demonstrovali, za což jim patří velké poděkování.
Od roku 2015 naše škola pravidelně realizuje zahraniční stáže pro žáky obou pracovišť (Studentská a Strojírenská) a podporuje tím díky projektu Erasmus+ získávání pracovních zkušeností našich studentů v zahraničí. Z pracoviště Studentská žáci oborů Strojírenství, Ekonomika a podnikání, Elektrotechnika, Technická zařízení budov a Informační technologie a z pracoviště Strojírenská žáci strojírenského a elektrotechnického zaměření odjíždí na 3 týdny do Rakouska, Itálie, Španělska, Maďarska a Portugalska a ověřují si zde především své nabyté teoretické znalosti v praxi. Zdokonalují se v cizojazyčné komunikaci, zlepšují si odbornost a získávají přehled o jiných zemích, poznávají kulturu, tamější zvyklosti, a to vše díky finanční podpoře projektu. Kromě žáků podporujeme i naše pedagogické pracovníky, kteří formou stínování získávají srovnání výuky a metodiky v naší škole a v zahraničí. Našim učitelům také umožňujeme účast na jazykových kurzech v Irsku. Snažíme se, aby naše škola jako vzdělávací instituce přispěla k získávání vyšší kvalifikace a celkového rozvoje jak žáků, tak i pedagogů.
© 2024 Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti, Mapa stránek, Starý web
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO