o naší škole

Škola nabízí ucelenou sestavu technických a ekonomických oborů na úrovni středního a vyššího odborného studia. Jednotlivé obory jsou ukončeny maturitou, absolutoriem s titulem DiS, nebo výučním listem.  Škola spolupracuje se všemi úrovněmi škol a je držitelem několika významných oborových certifikací s výraznými software benefity pro žáky a studenty.  Aktivity na naší škole jsou podpořeny průmyslovým know-how a podpořeny z desítek grantových projektů. Do projektů jsou zapojeni aktivně žáci a studenti.

Škola se nachází ve Žďáře nad Sázavou a skládá se ze dvou pracovišť na ulici Studentská a Strojírenská, které jsou vzájemně propojeny nejen obory, specializacemi a lidmi.  Škola nabízí zájemcům z komerčního i nekomerčního sektoru řadu služeb, které vychází ze špičkového vybavení, z ubytovacích a stravovacích kapacit. Škola disponuje technologiemi a podporuje sport. Žáci školy se umístili v TOP 10 státních maturit. Výraznou částí výuky je popularizace technického a ekonomického vzdělávání. Škola disponuje jednou z nejrozsáhlejších publikačních referencí v ČR. Pro nahlédnutí do prostorů naší školy na Studentské a Strojírenské ulici můžete využít naší galerie.

ENGLISH   DEUTSCH  


PROCHÁZKA PO ŠKOLE

Jako průvodce po škole jsme zvolili nenáročnou formu představení školy tak, jak ji znají jak naši studenti, odborná veřejnost z konferencí a všichni ostátní ze dnů otevřených dveří. Pohodlně se proto posaďte a jen se dívejte. Pokusíme se vám všem představit naši školu ve fotoprůvodci. Všem, kteří stáli v danou chvíli za hledáčkem fotoaparátu děkujeme za jejich příspěvky. Fotografie byly pořízeny při různých vážných i méně vážných chvílích na naší škole.


Letecký pohled na budovy pracoviště na Studentské ulici s domovy mládeže. Fotografie v původním rozlišení zobrazuje kompletní areál školní budovy včetně domovů mládeže, sportovišť, školních dílen a laboratoří. Areál se nachází v centru města na ulici Studentská. Jsou zde vyučovány maturitní obory M. V tomto vzdělávacím komplexu poskytujeme také ubytování studentům středních škol.


Budova pracoviště na Studentské ulici s domovy mládeže


Budova školy prošla zásadní rekonstrukcí, vznikly půdní ateliéry


Ateliéry pro výuku průmyslových PLM/BIM aplikací


Laboratoř 3D tisku


Laboratoř virtuální reality


Laboratoř průmyslové automatizace a mechatroniky


Učebny mikropočítačů a výpočetní techniky


Hlavní serverové pracoviště školy a distribuce internetového připojení ze sítě Rowanet / CESNET 2


Laboratorní vybavení pro výuku digitální komunikace, sítí a kybernetické bezpečnosti


Dílenské pracoviště


Posluchárna pro teoretickou výuku a společenské akce


Učebny jazyků


Připomínka historie školy


Školní tělocvična


Posilovna


Školní jídelna


Příjemné ubytování na domově mládeže


Letecký pohled na pracoviště na Strojírenské ulici. Na fotografii v původním rozlišení rozlišení můžete vidět budovu školy, rozlehlé dílny a prostory svářečské školy. Areál se nachází na kraji města na ulici Strojírenská. Jsou zde vyučovány maturitní obory L a učební obory H.


Budova pracoviště na Strojírenské ulici


Pracoviště praktické výuky, soustruhy


Pracoviště praktické výuky, zpracování dřeva


Pracoviště praktické výuky, elektro dílna


Pracoviště praktické výuky, elektro dílna


Pracoviště praktické výuky, CNC stroje


Pracoviště praktické výuky, frézky


Pracoviště výtvarné výchovy


Pracoviště průmyslové automatizace a mechatroniky