Naši partneři


Autodesk

Společnost Autodesk se sídlem v americké San Franciscu patří v oblasti vývoje software řešení pro technické obory k těm nejvýznamnějším a největším. Je dodavatelem více než stovky odborných software řešení pro desítky technických, uměleckých a filmových oborů. Se společností Autodesk spolupracuje naše škola již od roku 1992 v oblasti podpory výuky odborných informačních technologií, popularizace technického vzdělávání s využitím nejnovějších technologií a v oblasti publikační činnosti. Stránky firmy můžete navštívit na www.autodesk.com. Případně můžete nahlédnout do činnosti odborné komunity Autodesk Academia přímo na našich stránkách. Odborná akademická komunita přesahuje 6 miliónů členů z více jak 150 zemí světa.


AUTOCONT

AUTOCONT je česká soukromá společnost, která přes 25 let na českém a slovenském trhu úspěšně zavádí a provozuje užitečné informační technologie. Zaměřuje se na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firemní klientelu a státní správu. Systematické a dlouhodobé budování odborných schopností, pečlivé sledování potřeb zákazníků a v neposlední řadě i promyšlená vnitřní organizace firmy – to vše přispělo k tomu, že je AUTOCONT v současné době největším a nejvýznamnějším českým dodavatelem informačních a komunikačních technologií v České a Slovenské republice. Naše škola spolupracuje dlouhodobě se společností AUTOCONT v oblasti rozvoje informačnho systému a aktivit zaměřených na popularizaci moderních technologií ve výuce. Navštivte domovské stránky společnosti na www.autocont.cz.


Skupina ČEZ Jaderná elektrárna Dukovany

Skupina ČEZ je integrovaným energetickým seskupením působícím v řadě zemí střední a jihovýchodní Evropy a v Turecku s centrálou v České republice. Hlavní předmět podnikání skupiny tvoří výroba, distribuce, obchod a prodej v oblasti elektřiny a tepla, obchod a prodej v oblasti zemního plynu a těžba uhlí. Společnosti Skupiny ČEZ zaměstnávají téměř 27 tisíc zaměstnanců. V Kraji Vysočina Skupina ČEZ provozuje Jadernou elektrárnu Dukovany, která zaměstnává přes tisíc pracovníků. Další stovky míst pak vytváří pro údržbu provozu elektrárny u dodavatelských firem. Zajímavé Informace o aktivitách pro žáky a nabídce volných pracovních míst najdete na www.kdejinde.cz. Korporátní stránky můžete navštívit na adrese www.cez.cz.


Cambridge Center Partner Institution

Naše škola se stala ve školním roce 2022/2023 partnerskou institucí zkouškového centra Cambridge Center. Naši studenti tak mají v rámci studia možnost nejen získat vyšší jazykovou úroveň tohoto světového jazyka, ale také se připravit na složení mezinárodní zkoušky ve známém prostředí jejich školy. Certifikáty slouží jako doklad o jazykové kvalifikaci. Jsou uznávány na celém světě a to v komerční, akademické i státní sféře. Držitel jazykového certifikátu může získat například bonusové body u přijímaček na vysokou školu či rovnou kredity namísto povinné zkoušky z angličtiny nebo se jím prokazuje v případě zájmu o zahraniční studium či stáž. Zkoušky jsou uvedeny v Seznamu standardizovaných zkoušek MŠMT, certifikátem tedy lze nahradit za určitých podmínek profilovou část maturity z cizího jazyka. Více na informací zde.


Hager

Společnost Hager s německo-francouzskými kořeny a sídlem v německém Blieskastelu je více než 60 let specialistou na elektrické instalace v bytových a komerčních objektech.Historie elektrotechnické značky Hager se začala psát v roce 1955, kdy bratři Hermann a Oswald Hagerovi společně se svým otcem Peterem Hagerem založili firmu jako ryze rodinný podnik. Společnost Hager je jedním z lídrů v oblasti moderní elektroinstalace.Vlajkovou lodí značky Hager se staly především domovní rozvaděče a modulové přístroje, tzn. především komponenty pro bezpečné nakládání s energií. Společnost má na kontě více než 1600 patentů a celou řadu inovací a světových premiér. Od 90. let díky úspěšným akvizicím přibyly do rodiny Hager systémy pro ukládání vedení Tehalit. Jedna z nejúspěšnějších akvizic v historii společnosti Hager se odehrála v roce 2010, kdy do portfolia Hager přibyly vypínače a domovní přístroje Berker. Do rodiny produktů Hager patří také nabíjecí stanice witty pro elektromobily. V roce 2024 oslaví společnost Hager Electro již 29 let svého působení v České republice. Stránky firmy www.hager.cz.


Primetals Technologies

Společnost Primetals Technologies je inženýrská a výrobní společnost zabývající se zařízeními v oblasti výroby a zpracovaní kovů - zejména ocele. Založena byla v Londýně jako joint venture Siemens a Mitsubishi Heavy Industries. Spojením sil obou partnerů vznikl globálně pracující podnik světové třidy zahrnující veškeré činnosti v oblasti zpracovaní kovů –od suroviny až k hotovému výrobku. Zahrnuje to plně technologie s vysokými výrobními možnostmi, automatizaci, enviromentální řešení a komplexní servisní služby. Stránky firmy můžete navštívit na www.primetals.com.


ACO Industries k.s.

ACO Industries k.s. v Přibyslavi je součástí nadnárodní společnosti ACO Group, přesto je ale rodinnou firmou, která od roku 1993 patří mezi největší výrobní závody na Vysočině. Vyvíjíme a vyrábíme především profesionální nerezové odvodňovací systémy pro vnitřní odvodnění, dále systémy pro odvodnění venkovních zpevněných ploch. Mezi naše významné projekty patří např. olympijský stadion v Londýně, okruh formule F1 v Německu nebo zaoceánská loď AIDA. Práce v ACO je výjimečná hlavně proto, že naši zaměstnanci mají příležitost pracovat na unikátních projektech od prvních výkresů až po celkovou realizaci. Náš výrobní závod disponuje nejmodernějším technologickým vybavením a umožňuje svým zaměstnancům, aby se stali opravdovými experty v daném oboru. Našich zaměstnanců si vážíme; nabízíme unikátní systém benefitů pro ně i pro jejich rodiny a také možnost vzdělávání, která jim může pomoci v rozvoji jejich další kariéry. Stránky firmy můžete navštívit na www.aco-industries.cz.


Cooper-Standard Automotive

Společnost Cooper-Standard Automotive je nadnárodní společnost sídlící v USA. Závod ve Žďáru nad Sázavou byl založen před 17ti lety a od té doby platí za jednoho z nejvýznamnějších a nejstabilnějších zaměstnavatelů kraje Vysočina, který svým zaměstnancům nabízí zajímavé finanční ohodnocení a spoustu firemních benefitů. Zaměstnáváme přibližně 1000 zaměstnanců. Žďárský závod investuje každoročně do nejnovějších výrobních a technologických zařízení a pracuje na rozšíření výrobních kapacit o dalších až 500 zaměstnanců. Patříme pod divizi kapalinových systémů a zabýváme se výrobou palivových, brzdových a jiných potrubních systémů sloužící k rozvodu kapalin, stlačeného vzduchu a ostatních médií v automobilu. Stránky firmy můžete navštívit na www.cooperstandard.com.


Compas automatizace, spol. s r.o.

Společnost Compas automatizace, spol. s r.o., se sídlem ve Žďáře nad Sázavou byla založena v roce 1990. Od vzniku se trvale rozvíjí a postupně se stala přední českou inženýrsko-dodavatelskou společností s celosvětovou působností a zaměřením na český trh, která se zabývá řešením průmyslové automatizace převážně na platformě SIEMENS i vývojem aplikací výrobního informačního systému COMES®. Společnost je stabilním zaměstnavatelem, klade důraz na péči o zaměstnance, kterým poskytuje zajímavé firemní benefity s možností odborného a kariérního rozvoje. Uplatnění u nás najdou zkušení odborníci s praxí i absolventi technických škol. Více informací naleznete na www.compas.cz nebo na Facebooku.


Cisco Systems

Cisco Systems je největším světovým poskytovatelem síťových řešení, která mění způsob, jakým lidé komunikují mezi sebou a spolupracují. Nabízí široké spektrum technologií v oblasti přenosu dat, hlasu a obrazu a v oblasti pevných a bezdrátových sítí. Cisco Systems bylo založeno v roce 1984 v kalifornském Stanfordu. Od samých počátků patří firma ke světovým lídrům ve vývoji síťových technologií založených na internetovém protokolu. Společnost vybudovala vedle svých obchodních aktivit jeden z nejrozsáhlejších akademických vzdělávacích projektů Cisco Networking Academy. Ten sdružuje přední světové univerzity, školy a regionální centra do rozsáhlé odborné komunity, která je podporována špičkovým know-how. Odborná akademická komunita sdružuje více jak 9000 institucí ze 170 zemí. Informace z projektu Cisco Networking Academy Program, jehož cílem je vzdělávat a vychovávat nové české odborníky v oblasti síťových technologií, jsou dostupné také žákům Vyšší odborné a Střední průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou. Stránky firmy můžete navštívit na www.cisco.com. Stránky globální světové komunity můžete navštivit na následujících stránkách.


CECHO – BOHUMIL CEMPÍREK s. r. o.

Firma Bohumil Cempírek Cecho byla založena v r. 1995 jako obchodní a servisní zastoupení německého výrobce horkých systémů. V roce 1997 se Cecho stalo prvním zahraničním zastoupením výrobce normalizovaných dílů společnosti FCPK Bytów Polsko (dceřiná společnost americké firmy SUPERIOR). Díky této spolupráci zajišťuje prodej normalizovaných dílů pro výrobu a opravy forem na vstřikování plastů, střižných a lisovacích nástrojů. Ve stejném roce začala také spolupráce s italskou firmou Rambaldi + Co vyrábějící miniaturní vstřikovací lisy a přídavné vstřikovací jednotky pro dvou a více komponentní vstřikování. V roce 2005 se Cecho stalo výhradním výrobcem komponentů pro horké vtoky společnosti ORYCON EU. Roku 2008 došlo ke změně právní subjektivity ve společnost s ručením omezeným. Dále pokračuje pod názvem CECHO – BOHUMIL CEMPÍREK s. r. o. V současnosti naše společnost zastupuje řadu zahraničních firem a disponuje vlastní nástrojárnou a vstřikovnou plastů. Díky svým 20-ti letým zkušenostem s horkými systémy a nástroji na vstřikování plastů může nabídnout komplexní řešení forem od konstrukčního návrhu formy po dodávku kompletního nástroje, případně i finální výrobu požadovaných plastových výlisků. CECHO je rodinnou firmou řídící se jednoduchým krédem: Buďme slušní. Mezi sebou i k zákazníkům. Dělejme všechno proto, abychom byli odpovědní i pro budoucnost. Více informací o společnosti na stránkách www.cecho.cz.


ŽĎAS  a.s.

Akciová společnost ŽĎAS patří ke špičce českého strojírenství. Svoji výrobu zahájila už v roce 1951 a její výrobní program je zaměřen na zařízení pro volné kování, pro zpracování kovového odpadu, linky s hydraulickými a mechanickými lisy, zařízení pro zápustkové kování. Dále pak zařízení pro rovnání materiálu, inspekční a rovnací linky pro úpravu tyčí a kusové dodávky pro válcovny. Produkce oboru metalurgie zahrnuje ingoty od 500 kg do 20 tun, volně kované výkovky od 20 kg do 15 tun, odlitky od 200 kg do 50 tun a také modely. Výroba probíhá ve vlastních výrobních halách se strojním vybavením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků. Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Více informací o nabídce brigád, stipendií a uplatnění pro studenty naleznete na www.zdas.com.


TKZ Polná, spol. s r.o.

Společnost TKZ Polná je renomovaným českým výrobcem stavebního a nábytkového kování s více než 110 letou tradicí výroby. Svým širokým záběrem sortimentu dokáže uspokojit zákazníky po celé České i Slovenské republice, naše panty ale potkáte i na mnoha místech Evropy, některé míří i na jiné kontinenty. Firma je certifikována dle evropské normy kvality ISO 9001:2015. Od roku 2010 jsme držiteli značky Český výrobek. V současné době zaměstnáváme více než 160 zaměstnanců. Naším hlavním výrobním programem jsou stavební a nábytkové závěsy od historických replik až po moderní seřiditelné - především: panty okenní a dveřní, pianové, kloubové, nábytkové kování, ozdobné návleky na panty dveří i oken, dále montážní přípravky, šablony na zakování, upínací elementy, malé soustružené díly. Pro rozšíření týmu hledáme neustále nové talenty a to především šikovné absolventy technicky zaměřených učilišť. Pro více informací navštivte naše webové stránky www.tkz.cz, kde naleznete i aktuální nabídku pracovních míst.


DEL a.s.

Akciová společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou se v průběhu dvaceti let vypracovala v uznávaného dodavatele průmyslové automatizace, robotizace a mechanizace především pro automobilový průmysl, těžký průmysl a energetiku. Usilujeme o trvalý rozvoj, jenž je podmíněn i péčí o naše zaměstnance, kterým poskytujeme rozvinutý systém benefitů a celoživotního vzdělávání. V současné době zaměstnáváme 300 zaměstnanců převážně v technických pozicích a pracovní uplatnění s možností odborného a kariérního rozvoje u nás najdou zkušení odborníci i čerství absolventi technických škol. Podívejte se na nás na Facebooku nebo navštivte naše webové stránky www.del.cz.


Siemens

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více jak 13 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Siemens Digital Industries určuje trendy a směr vývoje v oblasti automatizace a digitalizace průmyslové výroby. Podporujeme naše zákazníky působící ve zpracovatelském a výrobním průmyslu při jejich digitální transformaci. Neustále inovujeme a rozšiřujeme unikátní portfolio řešení pro digitální podnik a umožňujeme tak firmám všech velikostí a z různých průmyslových odvětví vyrábět rychleji, flexibilněji, kvalitněji a bezpečněji. Stránky firmy navštivte na adrese www.siemens.cz.


ICE Industrial Services

ICE Industrial Services založila v roce 2012 čtveřice nadšenců s vizí automatizovat průmysl. Od začátku byl ICE firmou rychlou, flexibilní, profesionální a zároveň postavenou na silných hodnotách. Sílu naší společnosti stavíme na lidech, jejich nadšení pro práci a odborných znalostech - a také na unikátní firemní kultuře, kterou v jiné výrobní firmě jen těžko najdeš. Už několik let po založení jsme se stali součástí silného průmyslového holdingu MTX Group. Díky tomu jsme mohli rozšířit portfolio našich služeb o konstrukci linek a strojů a dodávat našim zákazníkům řešení na klíč. Od roku 2021 přinášíme revoluci i do stavebnictví tím, že inovujeme metody 3D tisku betonu. Dnes jsme jednou z nejrychleji rostoucích firem v oboru a máme jasný cíl: mít nejlepší automatizační tým v Evropě. Chceš být jeho součástí? Stránky firmy navštivte na adrese www.ice.cz.


TOKOZ a.s.

Firma TOKOZ a.s. je se svojí 100 letou tradicí nejstabilnější výrobní firmou na Žďársku. Aktuálně poskytujeme pracovní uplatnění více než čtyřem stovkám zaměstnanců. V povědomí veřejnosti jsme známí především jako český výrobce zabezpečovacích mechanismů a v této oblasti patříme mezi špičky na českém i zahraničním trhu. Máme vlastní vývoj a jsme držiteli několika patentů. Zaměřujeme se mj. na výrobu dveřních cylindrických vložek, visacích zámků, stavebního a nábytkového kování, dodáváme mechanismy na zabezpečení motocyklů, dodávek, poklopů, kontejnerů. Jsme dodavateli rozsáhlých systémů generálního a hlavního klíče (SGHK), zabezpečujeme průmyslové, obytné a rekreační objekty, nově i s využitím mechatronických systémů. Naše zakázková výroba je proslulá především vysokotlakovým litím hliníku a zinku, lisováním plechů a vývojem a výrobou složitých nástrojů. Díky tomu jsme schopni uspokojit požadavky zákazníků z automobilového, stavebního průmyslu a dalších odvětví. Ve spolupráci s VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou poskytujeme stipendijní program zaměřený jak na odborné výrobní pozice s možností uplatnění po ukončení maturitního studia. Lze se domluvit i na vysokoškolském stipendiu. Studentům nabízíme odborné praxe i brigády. Na stránkách www.tokoz.cz naleznete podrobné informace.


BUCHER denwel

Bucher Denwel navrhuje, vyrábí a instaluje široký rozsah specializovaného zařízení a dodává inženýrská řešení pro optimalizaci výrobních procesů v pivovarech. Sídlíme v Havlíčkově Brodě, kde máme projekční a výrobní centrum. Společnost Bucher Denwel je členem skupiny Bucher Unipektin, předního švýcarského dodavatele procesních technologií pro nápojový a potravinářský průmysl. Dodáváme pivovarská zařízení včetně kompletních filtrační a stabilizačních linek, odplynění vody, systémy úpravy koncentrace piva, karbonizace a nitrogenizace, dávkování, sterilní filtrace, pasterizace a CIP stanice do pivovarů po celém světě. Pro rozšíření týmu hledáme neustále nové talenty. Uvítáme například junior elektro projektanty a junior strojní projektanty. Hodí se chuť pracovat v ePlanu, AutoCADu, Inventoru, Solid Edge apod. Další informace o naší společnosti naleznete na www.bucherdenwel.com.


TE Connectivity

Jsme světový lídr v oblasti konektivity se sídlem v Kuřimi u Brna. Patříme mezi nejinovativnější společnosti světa. Působíme v atraktivním a perspektivním oboru automotive. Svými produkty podporujeme rozvoj elektromobility. Vytváříme příležitosti pro studenty a absolventy. Samozřejmostí je interní kariérní růst a profesní rozvoj. V TEamu máme zkušené odborníky, kteří mají za sebou hodnotné a inspirativní projekty, je opravdu od koho se učit. Se 3000 zaměstnanci patříme k největším zaměstnavatelům na Brněnsku. Přijďte se k nám podívat na den otevřených dveří a to každou první středu v měsíci od 9h do 15h. Pro studenty zajišťujeme exkurze, přednášky, praxe, stáže, diplomové práce i placené brigády. Absolventům nabízíme široké spektrum uplatnění na různých pozicích. Více informací naleznete zde.


Římsko-katolická farnost Žďár nad Sázavou II

S farností naše škola dlouhodobě spolupracuje v oblasti realizace jedinečných historických studií věnovaných našim regionálním památkám. Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře patří mezi nejvýznamnější stavby barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichela. Kostel je považován za vrcholné dílo architekta Santiniho. Díky unikátnímu propojení gotiky a baroka v jediné stavbě, byla tato památka roku 1994 zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Správcem této významné památky je Římsko-katolická farnost Žďár nad Sázavou II, která je územním společenstvím římských katolíkù v rámci děkanátu Žďár nad Sázavou brněnské diecéze s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše jako farním kostelem. Více informací můžete získat na našich stránkách věnovaných společným projektůmv našich odborných publikačních referencích, nebo na adrese  www.zelena-hora.cz.


Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton Corporation je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Skupina Eaton je schopna se svým širokým produktovým sortimentem vyřešit nejpalčivější úkoly v oblasti energetického hospodářství, a to pod obchodními značkami Cutler-Hammer®, Moeller®, Powerware®, Holec®, MEM®, Santak®, CEAG® a Crouse Hinds®. Více infomací www.eaton.cz.

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně. Se svými téměř tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Více informací www.eatonelektrotechnika.cz.


Hakel spol. s r.o.

Firma Hakel spol. s r.o. se od roku 1994 řadí mezi přední výrobce svodičů přepětí v Evropě. Výroba přepěťových ochran je značně specifická oblast, která klade velké požadavky na vysokou technickou znalost všech představitelů firmy i všech pracovníků, kteří se podílejí na výrobě. Firma HAKEL spol. s r. o. vyvíjí a vyrábí svodiče bleskových proudů a přepětí do 1000V, svodiče kombinované s odrušovacími filtry, oddělovací výkonové bleskojistky, diagnostické přístroje (testování svodičů, počítadlo bleskových impulzů), hlídače izolačního stavu pro IT-sítě, komponenty (nezapouzdřené bleskojistky), impulzní generátory pro testování svodičů, dodává přípojkové skříně osazené svodiči, nabízí testování na generátorech, ve výše uvedených oblastech poskytuje technické poradenství. Domovské stránky jsou k dispozici na www.hakel.cz.


HYDAC spol. s r.o.

Firma HYDAC International je velká, mezinárodně působící firma s více než 50-ti letou tradicí, má přibližně 8800 zaměstnanců po celém světě, se zastoupením ve více než 55 zemích světa. Zabývá se zejména oborem hydraulika, mazání a filtrace. Je světovou jedničkou v řadě oblastí tohoto oboru. I přes tuto velikost zůstává firmou „rodinného“ typu, hlavní sídlo se nachází v Německu v okolí města Saarbrücken Hlavní sídlo pro Českou republiku je v Plané nad Lužnicí, kde je výroba, montáž, servis, vedení firmy. Další pobočky jsou: Žďár nad Sázavou – Hlavní konstrukční kancelář, Rokycany, Brno a Ostrava HYDAC CZ má nyní přibližně 135 zaměstnanců, z toho 13 konstruktérů. Naše zaměření je velmi široké, dle požadavků zákazníků a to od nejmenších zařízení až po složité celky. Díky našemu zázemí dokážeme dodat zákazníkům komplexní dodávku, včetně řízení, montáže a servisu. A to nejen pro Českou republiku, ale naše dodávky jsou určeny ve velké míře do celého světa. Pro tyto úkoly a výzvy neustále doplňujeme náš tým tak, aby vedle zkušených odborníků v ČR, ale i v mateřské firmě vyrůstali noví, motivovaní, odborníci – kolegové. Nahlédněte na www.hydac.cz a kdykoli nás kontaktujte.


MCAE Systems

Již od svého založení v roce 1995 otevíráme svým zákazníkům dveře do světa neomezených možností 3D technologií. Posouváme hranice zavedených průmyslových postupů a umožňujeme přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. V každé z oblastí, jako je aditivní výroba (3D tisk) a rychlá výroba prototypů, 3D optické měření a inspekce, Reverse Engineering, CAD/CAM řešení pro obrábění, vakuové lití či rychlá výroba forem, se naši zákazníci mohou spolehnout na špičkové, moderní technologie a s důvěrou se obrátit na náš tým školených odborníků. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňujeme dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně. Poskytujeme nástroje a odborné znalosti, abychom posílili dnešní i budoucí inovace. Od roku 2016 jsme součástí globální servisní sítě Stratasys Direct Manufacturing, poskytujeme tak služby v oblasti 3D technologií de facto po celém světě. Stránky firmy můžete navštívit na www.mcae.cz.


PKS Holding a.s.

Společnost PKS je česká společnost se sídlem ve Žďáru nad Sázavou. Tvoří ji skupina firem, které jako celek působí na trhu úspěšně již mnoho desítek let.

PKS stavby a.s. je stavební společnost, která disponuje vlastními výrobními kapacitami na veškeré rozhodující stavební profese včetně technologií a služeb. Hlavním výrobním programem je realizace generálních dodávek pozemních a inženýrských staveb.

PKS okna a.s. se svojí činností řadí mezi pět největších výrobců výplní stavebních otvorů v rámci ČR. Výroba probíhá ve vlastních výrobních halách, kde s pomocí moderních technologií vznikají kvalitní plastová, hliníková a dřevěná okna.

Skupina firem PKS dbá o odborný rozvoj svých zaměstnanců, rozvíjení firemní kultury a budování dobrého jména společnosti. Kromě zaměstnanců s praxí však potřebuje doplňovat, díky zvyšujícímu se obratu celé skupiny, nové pracovní kapacity také absolventy z řad odborných učilišť, středních a vysokých škol, proto podporuje studenty zejména s technickým vzděláním a vybraným studijním oborům poskytuje stipendijní příspěvky. Spolupracuje také intenzivně se školami v regionu, protože vedení společnosti skupiny firem PKS záleží na tom, aby ve všech jejích dcerách pracovali skuteční odborníci.  Máte-li zájem stát se zaměstnancem této rostoucí skupiny, seznamte se s aktuální nabídkou zaměstnání. Chcete-li se dozvědět o skupině firem PKS více, klikněte na www.pks.cz.


Železárny Štěpánov, spol. s r. o.

Jsme rodinná strojírenská firma, kterou v současné době řídí pravnuk zakladatele. Vyrábíme odlitky ze šedé litiny do hmotnosti 3000 kg, tvárné litiny do hmotnosti 2000 kg a odlitky z hliníkových slitin do hmotnosti 120 kg. Mezi typické produkty patří tělesa a štíty elektromotorů, tělesa převodovek, armatury, součásti strojů apod. Nabízíme také vývoj a výrobu modelového zařízení, CNC obrábění, lakování, povrchovou úpravu, tepelné zpracování a opracování odlitků. Samozřejmostí je také zajištění dopravy odlitků k zákazníkovi. V Železárnách Štěpánov kontinuálně investujeme do technologického a strojního vybavení firmy. Našim dlouholetým i novým zákazníkům nabízíme komplexní služby v oblasti výroby odlitků a povrchových úprav kovů. Vše na vysoké odborné úrovni a s důslednou kontrolou celého procesu výroby. Trvale podnikáme také kroky pro zlepšování pracovního prostředí, sociálního zázemí zaměstnanců a jejich bezpečnosti. Pracovníkům jsou poskytovány příspěvky na péči o zdraví, mají možnost účastnit se organizovaných kulturních a sportovních akcí. Zaměstnanci jsou zapojeni do firemního vzdělávání na různých úrovních a v různých oblastech. Rádi Vás provedeme provozem a ukážeme Vám naši práci. Navštivte naše stránky www.zelezarny.cz.


Wera Werk s.r.o.

Společnost Wera Werk s.r.o. patří do koncernu německé skupiny Wera. V České republice - v Bystřici nad Pernštejnem působíme již od roku 1995. Patříme ke světové špičce ve výrobě kvalitního ručního utahovacího nářadí pro profesionální použití. V současné době zaměstnáváme téměř 600 pracovníků v různých oblastech výroby, jako je výroba bitů, šroubováků, momentových šroubováků, ráčen a očkoplochých klíčů. Pracujeme s moderními technologiemi a jsme certifikováni dle norem řady ISO 9000, 14001 a OHSAS 18001. Můžete nás navštívit na adrese www.werawerk.cz; zejména co se týká pracovních pozic a spolupráce a na adrese www.wera.de; co se týká výrobního sortimentu.


EBNER spol.s r.o.

Firma EBNER se více jak 60. let zabývá výrobou strojních zařízení pro hutní a těžký průmysl. Jedná se převážně o výrobu průmyslových pecí určených pro tepelné zpracování železných a neželezných kovů. V tomto oboru patří firma EBNER na pomyslný technologický a inovační vrchol. Mateřská společnost EBNER-Industrieofenbau GmbH sídlí v rakouském městě Leonding nedaleko Linze a spolu s ostatními pobočkami v USA, Číně, Indii a v České republice zaměstnává přes tisíc odborníků z různých strojírenských i nestrojírenských oborů. Hlavní devizy firmy spočívají v tradici, flexibilitě a trendu řešení jednotlivých technologií přímo na míru a ve spolehlivých servisních službách. Současné využití pecí se dělí na tepelné zpracování ocelí, hiníku a barevných kovů. Pobočka firmy EBNER ve Žďáru nad Sázavou je součástí technického úseku společnosti a jako taková slouží výhradně ke zpracování technické dokumentace, převážně potom dokumentace výrobní za použití programů Autocad, NX8.5, Inventor, E-Plan a Ruplan. Rádi Vás provedeme našimi novými kancelářskými prostory a ukážeme způsob naší práce. Pro rozšíření týmu hledáme neustále nové talenty. Navštivte také stránky firmy Ebner.


NEA engineering s.r.o.

NEA engineering Group představuje spojení mezinárodně působících a samostatných podniků NG, ENCO a ACS s hlavním sídlem v Coburgu v Německu, zabývajících se poskytováním služeb v oblasti prodeje. Již od roku 2014 je součástí této skupiny společnost NEA engineering s.r.o. ve Žďáře nad Sázavou. Prostřednictvím firem, které zastupujeme, nabízíme našim zákazníkům celé spektrum služeb. Jako dodavatelé i subdodavatelé disponujeme rozsáhlými kapacitami a kompetencemi v oblasti elektroniky, softwaru, hardwaru, zpracování plastů, CAD, řízení jakosti, řízení projektů, předsériové výroby, prototypů, malých sérií v OEM. Jako inovační podnik hledáme zkušené odborníky a vedoucí pracovníky, kteří posunou vývoj vpřed, využijí svoji odpovědnost a šance a chtějí se podílet na našem společném úspěchu. Pokud jste začátečník, rádi Vás zaškolíme do vzrušujícícho oboru technického vývoje výrobků a od začátku Vás budeme podporovat. Nabízíme jak zprostředkování stálého pracovního místa, tak účast na zajímavých projektech přímo u zákazníků. Dát Vám možnosti pracovního uplatnění, to je náš cíl. Staňte se součástí našeho týmu. Pro více informací navštivte naše webové stránky www.nea.engineering.


Hettich ČR k.s.

Rodinná firma, která vyrábí špičkové nábytkové kování. Na celém světě zaměstnáváme přes 6 000 lidí a ve Žďáře nad Sázavou na 650 zaměstnanců. Vyvíjíme a vyrábíme produkty, které po montáži do nábytku často ani nejsou vidět, přesto je cítíte díky jejich bezvadné funkci, neboť naše kování vnáší do nábytku pohyb, bezpečí a komfort - i po mnohaletém užívání. Přebíráme odpovědnost za svět, ve kterém žijeme. Zákonná ustanovení o životním prostředí chápeme jako minimální požadavky. Kromě nich zavádíme ve významných podnicích přísné směrnice EMAS. S předstihem realizujeme vývoj, aby se nám v budoucnu ještě lépe dařilo šetřit suroviny a podporovat další nezbytné snahy. V roce 2016 potřetí obhájila společnost Hettich ČR k.s. osvědčení „Bezpečný podnik“ . Podporovat talenty a podchycovat trendy a vize pro zítřek - to je cíl soutěže International Design Award, kterou každé dva roky vyhlašují firmy Hettich. Soutěž vyzývá studenty designu z celého světa k navrhování perspektivních, inovativních a mimořádných řešení pro design a konstrukci nábytku. Dlouhodobě a úzce spolupracujeme s VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Studentům technických oborů nabízíme motivační stipendijní program.. Domovské stránky firmy můžete navštívit na www.hettich.com.


DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o.

DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o. je česká společnost, která sídlí v Pohledu u Havlíčkova Brodu. Již více než 10 let se zabýváme vývojem, výrobou, montáží a servisem radiem řízených svahových sekaček Spider, které jsou chráněné patentem. Díky unikátnímu řešení těchto výrobků zaujímáme na trhu komunální techniky zcela specifické postavení a obchodujeme ve více než 50 zemích celého světa. V současné době zaměstnáváme přibližně 70 zaměstnanců a stále si snažíme zachovat ráz rodinné firmy, což se projevuje především vstřícným přístupem k jednotlivým zaměstnancům a týmových duchem. Stránky společnosti můžete navštívit na www.svahova-sekacka.cz, aktuality naleznete i na Facebooku (spider - svahové sekačky).


VÝTAHY, s.r.o. Velké Meziříčí

Firma Výtahy, s.r.o. sídlí ve Velkém Meziříčí a působí na trhu již 25 let v oblasti výroby, montáže a komplexního servisu výtahů všech typů a nosností. Solidní postavení na českém trhu si firma udržela i po nástupu nadnárodních společností do tohoto oboru a dovozu levných výtahů z východu do republiky. Vyrábíme výtahy nejrůznějších typů, trakční s převodovými i bezpřevodovými stroji, se strojovnou i bez strojovny, bubnové výtahy, hydraulické výtahy, řetězové výtahy. Výtahy z naší produkce naleznete téměř všude, každý den bezpečně dopravují osoby i náklady v bytových domech, nákupních centrech i ve veřejných budovách. Domovské stránky firmy můžete navštívit na www.vytahy.com.


KOPOS Kolín a.s.

Společnost KOPOS Kolín a. s. patří mezi tradiční české elektroinstalační podniky, která již řadu desetiletí působí na českém trhu. Vznikla v roce 1996 a plynule navázala na předchozí existenci společnosti s ručením omezeným Kopos Kablo Kolín. Ta vznikla privatizací státního podniku Kablo Kolín počátkem 90. let minulého století, ale historie této společnosti sahá až do období první republiky.Po celou dobu své existence se soustředí především na výrobu elektroinstalačních úložných materiálů. Značka KOPOS se stala synonymem pro výrobky určené k použití v elektroinstalacích.Elektroinstalační materiál je hlavním oborem společnosti, řadu let se však věnuje i výzkumu a vývoji v oblasti odstínění radiace v jaderných zařízeních výrobkem pod obchodním názvem Neutrostop. Domovské stránky firmy můžete navštívit na www.kopos.cz.


Organizační kancelář, s.r.o.

Společnost Organizační kancelář, s.r.o. se sídlem v ve Žďáře nad Sázavou byla založena v roce 1991. Zabývá se zejména vývojem, distribucí a podporou ERP systému WinFAS. Systém je vyvíjen na platformě nástrojů společnosti Sybase (dnes SAP): databáze SQL Anywhere a klientské prostředí PowerBuilder. Již několik absolventů VOŠ a SPŠ pracuje ve společnosti, jak ve vývoji – programátoři a analytici, tak v technické podpoře jako konzultanti. Po uchazečích na post programátora požadujeme znalost SQL jazyka a ovládání technik objektového programování. U konzultantů je požadována znalost MS Office a některá z oblastí systému WinFAS. Společnost se snaží vytvářet podmínky pro celoživotní zaměstnání. Studenti VOŠ a SPŠ mohou získat první pracovní zkušenosti na studijní praxi, či formou brigády. V brigádnické práci mohou pokračovat i během studií na VŠ. Bližší informace na firemním webu www.winfas.cz.