Poslední týden našeho pobytu v Budapešti (Erasmus+) se nesl v duchu dokončování pracovních povinností, sbírání posledních zážitků a pomalého loučení s městem, které se na tři týdny stalo naším druhým domovem.
- Od pondělí do čtvrtka probíhal program v již zajetém režimu – přes den žáci docházeli na svá pracoviště, kde už pracovali samostatněji a s větší jistotou. Odpoledne jsme vyráželi na procházky po Budapešti, po které následovala společná večeře a večer jsme často trávili u karetní hry „6 bere“ neboli „krávy“, která se stala naším každodenním rituálem.
- Ke konci pobytu nás čekal závěrečný meeting s naší maďarskou koordinátorkou. Během setkání žáci obdrželi certifikáty o absolvování stáže a zároveň proběhl i feedback k jejich pracovnímu působení. Bylo velmi příjemné slyšet pozitivní hodnocení a vidět, jaký pokrok za dobu pobytu udělali.
- Poslední okamžiky jsme využili každý po svém. Někteří žáci se vydali po stopách malých sošek, které během celého pobytu objevovali v ulicích města, a podařilo se jim jich najít přibližně 40. Další zvolili odpočinek v termálních lázních, jiní už dali přednost klidnějšímu programu a odpočinku na ubytování.
- V sobotu ráno jsme se pak vydali na cestu domů vlakem směr Žďár nad Sázavou, plní nových zkušeností, zážitků a vzpomínek, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.
(Kos Petr, Kaštánek Petr a 12 studentů oborů STR, ELE a MIEZ)