Dne 24.3.2026 se uskutečnila soutěž automatizace ve Vyškově pod záštitou firmy SMC. Jednalo se o třetí regionální kolo, předchozí dvě se konala v Praze a Gbelanech. Do Vyškova bylo přihlášeno 32 týmů z daného regionu. Celkově bylo přihlášeno 83 týmů, z nichž bylo 32 ze Slovenska. Naše škola nominovala dva týmy ze čtvrtého ročníku oboru Elektrotechnika, a to ve složení:
Studenti soutěžili v 5 kategoriích, kde museli prokázat jak teoretické znalosti při psaní testu všeobecných znalostí tak i praktické dovednosti, orientaci v dané problematice, rychlost rozhodování a týmovou spolupráci. To vše bylo prověřeno v následujících disciplínách:
Vše bylo tím náročnější, že na každou disciplínu byl omezený čas na řešení. Za každou splněnou část dostal tým následně od porotců počet bodů. Z výsledného součtu bodů ze všech disciplín vzniklo konečné pořadí týmů. Naše týmy se s danými úkoly popraly se ctí a i v případě problémů se ukázal týmový a soutěžní duch a chuť se s danou problematikou poprat a nevzdat se.
Z regionálních kol se následně sestavilo pořadí celé soutěže. Naše týmy se v tvrdé konkurenci umístily na krásném 16. místě a 42. místě z 83 týmů.
Kromě hlavní soutěže bylo možné se zúčastnit a předvést svoje dovednosti ve vedlejší soutěži programování a programování PLC. Naši studenti se do soutěže zapojili a předvedli svoje dovednosti v dané problematice. Následně byli za jejich skvělé výkony byl oceněni:
Kromě věcných cen vyhráli pro školu vybavení v hodnotě 25 000 Kč pro rozšíření výuky automatizace a robotiky.
Studentům děkuje za vzornou reprezentaci školy a oboru Elektrotechnika.
Odkaz na představení soutěže SMC: https://youtu.be/nCDpclw4Hb0
© 2026 Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti, Mapa stránek, Starý web
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO