Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26
2. kolo přijímacího řízení
27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25
Sportovní den a předání certifikátu Alexovi Vondrovi
26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > SPŠ ZR je součástí projektu IT NeŠkola

SPŠ ZR je součástí projektu IT NeŠkola



Aktuálně byl spuštěn nábor zájemců o studium pomocí náborové online hry. První studenty IT NeŠkola přivítá v září 2025.
Náborovou hru i veškeré informace o IT NeŠkole naleznete na webu www.itneskola.cz

Více informací na sociálních sítích:

Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=61576618712230

Instagram https://www.instagram.com/it_neskola/

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/it-ne%C5%A1kola

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte tým IT NeŠkoly info@itneskola.cz


Projekt čerpá inspiraci ze zahraničí. Kraj Vysočina dlouhodobě rozvíjí spolupráci v oblasti IT s Tchaj-wanem a Estonskem, které je považováno za lídra v oblasti eGovernmentu a digitalizace. Na doporučení českého velvyslanectví v Tallinnu navštívili už dříve zástupci kraje inovativní vzdělávací instituci kood / Jõhvi (https://kood.tech/), jejíž přístup se stal inspirací pro vznik IT NeŠkoly ve Žďáru nad Sázavou. „Cílem nového konceptu je připravit studenty na praxi v IT co nejrychleji – formou výuky založené na reálných projektech a scénářích z firemního prostředí. Nejde o klasické studium, ale o intenzivní coworkingový režim, který studenty v krátkém čase připraví na přímý nástup do pracovního života,“ popisuje Pavel Franěk, náměstek hejtmana Kraje Vysočina.

V prvním roce IT NeŠkola plánuje přijmout zhruba 10 studentů, v dalších letech by se kapacita měla zvýšit na 30 až 40 míst. Studium je zdarma a studenti budou mít zajištěno ubytování. Délka studia bude přibližně 1 až 2 roky a jeho zahájení je plánováno na září 2025. Podmínkou přijetí je úspěšné složení maturitní zkoušky. Studium je navrženo tak, aby ho bylo možné kdykoli ukončit – například v případě získání pracovního místa nebo dostatečných dovedností pro samostatné uplatnění.

„Provoz školy bude dočasně zajištěn v prostorách města na adrese Dolní 1, Žďár nad Sázavou. Po přibližně dvou letech se přesune do zrekonstruovaných prostor Střední průmyslové školy ve Žďáru nad Sázavou. Jsme městem, které má ve svém DNA šikovnost a cílevědomost technicky erudovaných lidí, historicky máme zakořeněnou přirozenost rozvíjet a inovovat. Věřím, že mladí lidé s IT zkušenostmi u nás ve městě najdou dobrou práci v progresivních firmách," upřesnil Martin Mrkos, starosta města Žďár nad Sázavou.

Zájemci o studium nejprve projdou online náborovou hrou, která bude spuštěna na začátku května, a následně absolvují několikadenní bootcamp, během kterého si vyzkouší, zda jim forma studia vyhovuje. „Zájem o spolupráci už projevila také více než desítka společností. Ze strany podnikatelského sektoru je o náš koncept velký zájem. Máme před sebou řadu jednání. Vnímáme, že firmy potřebují o fungování NeŠkoly specifické informace a proto jsme připraveni s kolegy ze spolku především v prvním roce fungování věnovat velkou pozornost také nastavování podmínek pro spolupráci,“ doplnil Jiří Běhounek, radní Kraje Vysočina pro oblast informatiky.

Jak poznamenal vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec, mezi budoucími „ne“studenty NeŠkoly bude úřad hledat i případné spolupracovníky. Nevyloučil, že Kraj Vysočina  bude jedním z případných zadavatelů konkrétních úkolů k řešení. A není vyloučeno, že se mladí lidé pod tíhou získaných praktických zkušeností rozhodnou doplnit si další vzdělání i formální cestou např. na Vysoké škole polytechnické Jihlava.

Náklady s „rozjezdem“ NeŠkoly jsou v letošním roce odhadovány na cca 3 milióny korun, velkou část z nich uhradí Kraj Vysočina, partneři se podílejí činností pedagogů a nabídkou prostor.