Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Vánoční akademie 2025

Vánoční akademie 2025



Datum konání:
17. 12. 2025

Ve středu 17. prosince proběhl ve sportovní hale školy již čtvrtý ročník Vánoční akademie. Opona Akademie se zvedala za slavných Hells Bells od AC/DC a slavnostní atmosféru umocnilo vystoupení paní zástupkyně ředitele školy, paní Kateřiny Šimůnkové, která všem popřála krásné vánoční svátky a poděkovala účinkujícím.

Vánoční atmosféru podtrhly nejprve slavné koledy (O Holy Night, White Christmas a Tichá noc) zpívané Mgr. Světlanou Michálkovou, následovalo vystoupení flétnistek z 1.B Lucie Vlčové a Terezy Stehlíkové za pěveckého doprovodu Mgr. Renaty Fořtové, jak ovládá svůj saxofon předvedl Ondřej Veselý z 1.C.

Studenti čtvrtých ročníků zavzpomínali na své maturitní plesy a předvedli to nejlepší se svých půlnočních překvapení.

Dav strhl nervy drásající zápas Martina Popely (2.C) a Vojtěcha Jelínka (4.E) o vítězství ve školním turnaji v páce. Vojta Jelínek si nakonec odnesl zasloužené sjezdařské lyže, které přijal z rukou paní zástupkyně.

Slavnostní dopoledne pokračovalo vystoupením tří akordeonistů a jedné bubenice pod vedením Filipa Němce (2.C), které vrcholilo vtipným improvizovaným přibírám hudebníků z publika.

To, že máme na naší škole skutečně talentované žáky, potvrdili i Vít Budík (4.E) a Vít Mokrejš (3.C) ve svém společném bubenickém vystoupení.

Sportovní halu následně roztančila taneční skupina Criminals z Active SVČ pod vedením Týny Klementové.

Vrcholem bylo vystoupení hudební skupiny Kalamita tvořené převážně z našich absolventů.

A za profesionální nazvučení vděčíme panu Vratislavu Šimkovskému, absolventu oboru Strojírenství.


Poslední den školy nám naši žáci zazpívali vánoční písně a krásně nás tak naladili na blížící se Vánoce. Zpívali hned třikrát – u hlavního vchodu, v čítárně a v jídelně. Děkujeme!